👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت در مورد آشنايي با بیوتروریسم

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت در مورد آشنايي با بیوتروریسم

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 31 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

آشنايي با بیوتروریسم

به نام خداوند جان و خرد

بیوتروریسم چیست؟

ب یوتروریسم، سوء استفاده از عوامل میکربی ، ویروسی ، انگلی یا فراورده های آنها به منظور ارعاب یا هلاکت انسانها و نابودی دامها یا گیاهان می باشد . عوامل ایجاد کننده بیوتروریسم معمولا از جمله عوامل ایجاد کننده بیماری های مهم و خطرناک در انسان هستند و اغلب این عوامل مشترک بین انسان و دام هستند . در حملات بیوتروریستی از عوامل ویروسی ، باکتریائی و انگلی استفاده گردیده است. معمولا عوامل مورد استفاده در بیوتروریسم در طبیعت یافت می شوند که البته برای استفاده از آنها گاها لازم است تا میزان بیماری زائی آنها افزایش یابد . گاها این عوامل بیماری زا باید در برابر داروها و سموم مقاوم سازی شوند تا براحتی در محیط غیر فعال نشوند و حداکثر زیان را وارد نمایند .

بدیهی است که نیروهای نظامی، تنها جمعیت در معرض خطر برای حملات بیولوژیک نیستند بلکه اقشار مختلف در معرض خطر بوده و به منظور دفاع در مقابل اثرات ناتوان کننده بالقوه یک حمله ، نیازمند کسب آگاهی نسبت به اصول اساسی همه گیرشناسی عوامل مورد استفاده در جنگ بیولوژیک می باشند . طبق نظر کارشناسان سازمان بهداشت جهانی ( W.H.O. در حال حاضر 17 کشور جهان قابلیت تولید چنین موادی را دارند.تولید مواد بیولوژیک بالنسبه ارزان بوده , به طوری که به عنوان بمب اتمی فقرا The Poor Man,s Atom Bomb یا PMAB نامیده شده است

علل گرايش به توليد سلاح هاي نوين

سلاح‌هاي شيميايي و بيولوژيك كلاسيك موجب مرگ‌ومير يا معلوليت‌هاي حاد و طولاني در انسان و تخريب جدي تجهيزات و محيط زيست مي‌شوند.

استفاده از سلاح هاي شيميايي و بيولوژيك كلاسيك توسط كنوانسيون هاي مربوطه ممنوع گشته است.

امكان دسترسي به برخي از عوامل كلاسيك مانند عامل آبله به آساني ميسر نيست.

در برخي موارد نياز است سلاحهايي هوشمند با قابليتهاي بالا به منظور اهداف خاص طراحي شوند.( بعنوان مثال سلاحهاي نژادي)

انواع سلاح هاي نوين شيميايي و بيولوژيك بر اساس تأثير بر هدف

سلاح‌هاي ناتوان‌ساز و غيركشنده: سلاح‌هايي هستند كه به منظور ناتوان ساختن افراد، تجهيزات و اماكن مورد استفاده قرار مي‌گيرند؛ كه در اينصورت بطور موقت با كمترين اثرات سوء ميان‌مدت و بلندمدت مي‌توان طرف مقابل را زمينگير و غيرعملياتي نمود.

سلاح‌هاي پنهان: سلاح‌هايي هستند كه از راه‌هاي پنهان بر اهداف خود تأثير مي‌گذارند و اغلب آنها كشنده هستند. پنهان بودن را به سه مفهوم مي‌توان تعبير كرد.

عواملي با عدم امكان شناسايي توسط آشكارسازها موجود( مانند نوويچوك)

عواملي با توان ايجاد بيماريهايي مشابه با بيماريهاي بومي( مانند بيماري بومي سياه زخم در غرب ايران)

عواملي با قابليت پنهان ماندن در بدن و فعال شدن بعد از مدتي طولاني( عوامل سرطانزا و يا عوامل عقيم كننده)

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت نماز مسافر 1 باغ دولت اباد یزد پاورپوینت ازشیر گرفتن نوزاد پاورپوینت در مورد زندگینامه ی خوارزمی ریاضی و نجوم پاورپوینت مدیریت ارجاع نمونه هاي بالیني