👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت در مورد درمان رفتاری غرقه سازی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت در مورد درمان رفتاری غرقه سازی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 23 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

درمان رفتاری غرقه سازی

Implosion Therapy

مقـدمـه

غرقه سازی: غرقه سازی به تعدادی روش گفته می شود که هدف همه آنها ایجاد خاموشی به طور اجباری است. ویژگی این روش ها آن است که شخص را برای مدتی نسبتا طولانی در معرض محرک ترس آور یا اضطراب زا محرک (شرطی) با شدت تمام قرار می دهند.

 

غرقه سازي بر اين باور مبتني است كه بسياري از حالات ، منجمله اختلالات اضطراب ، نتيجه تجارب دردناك گذشته است ، و براي اينكه بيمار آنها را از ياد ببرد بايد موقعيت اصلي بنحوي كه بدون درد تجربه گردد، دوباره ايجاد  شود.

 

 

درمانگراني كه از اين روش استفاده مي كنند از  مراجعان خودمي خواهند صحنه هاي تعارضات شخصي مربوط را تصور كنند و اضطراب احساس شده درآن صحنه ها را يادآوري كنند.سپس مي كوشد تا واقعيت بازپردازي به حداعلي برسد وبه بيمار كمك كند و اضطرابي را كه به واسطه شرايط تنفرآور ايجاد شده بود فروبنشاند. به علاوه دراين روش به مراجع كمك مي شود تا رفتارهاي پخته تري درپيش گيرد .مواجهه سازي همواره در درمان بسياري از اختلالات اضطراب نتايج خوبي داشته وبهبود حاصله تا چندين سال پابرجا بوده است .لذ ا مواجهه درازمدت با محركي باليني ،نتايج بهتري را در بردارد.

درمان مواجهه سازي و جلوگيري از پاسخ روشي دیگر كه براي درمان غيردارويي وسواس استفاده مي   شود( R.E.P ) يا Response exposure prevenition است كه مواجهه بيمار با موردي مي   باشد كه نسبت به آن وسواس دارد( مثل آلودگي   ها) و اين كه از پاسخ دادن جلوگيري كند كه در واقع نوعي حساسيت   زدايي است. گاهي اوقات كارايي اين روش معادل ارزش درمان دارويي است و مي   تواند بسيار ارزشمند باشد.

پس كارآمد ترين فن رفتاري براي درمان تشريفات وسواسي مواجهه باعامل وسواسي و جلوگيري از پاسخ مي باشد . درمانگر از بيمار مي خواهد همه وسواسها و الگوهاي اجباري را نشان دهد آنگاه درمانگر آنها را بازداري مي كند . مثلا" : فرد مبتلا" به وسواس شستشو را كثيف مي كند و آنگاه از شستن ممانعت بعمل مي آورد . در شيوه درمان نمونه ممكن است به فرد اجازه داده شود هر پنج روز يكبار ده دقيقه دوش بگيرد مواجهه سازي ،حساسيت به آلودگي و اضطراب همراه با آن را كاهش مي دهد و نهايتا" جلوگيري از پاسخ ، تشريفات وسواسي را برطرف مي كند.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تاریخ تنظیم خانواده در جهان پاورپوینت تحليل و بررسي فضاهاي داخلي آموزشي پاورپوینت آنتولوژی تحقیق امواج آموزش و پرورش ضرورت تغيير افراد ذينفع پاورپوینت فارسی ششم دبستان درس دوم